September v GMH začne v svetle reflektorov

Budúci filmári z Univerzity v Edinburgu na Gymnáziu Mateja Hrebendu v Hnúšti

Školský rok 2010/2011 sa na našej škole začne netradične. Naša bývalá absolventka Lenka Suchá spolu so svojimi spolužiakmi zo Škótska príde nakrúcať krátky film o našej škole. Je to skupina vysokoškolákov, ktorí sa pripravujú na prácu vo filmovom a mediálnom priemysle. Ich cieľom bude nakrútiť upútavku o našej škole. Bude to akási predpríprava na prácu na medzinárodnom projekte Od diktatúry k demokracii, kde práve naši študenti budú nakrúcať vlastné filmy.

Hoci réžia bude v rukách škótskych vysokoškolákov, hlavní protagonisti ako aj komparz budú zabezpečovať gymnazisti. Nakrúcať sa nebude len v priestoroch našej školy. Tešíme sa, že svoje priestory poskytne aj mestský úrad, lekáreň v Hnúšti ako aj Poliklinika.

Škótski študenti takto prežijú pár dní na našej škole, ale majú aj príležitosť zažiť život slovenskej rodiny. Ubytujú ich práve študenti z Gymnázia Mateja Hrebendu. Pripravia im zaujímavý program, predstavia im krásy našich Vysokých Tatier a zažijú spoločnú grilovačku.

Moje meno

neni tam moje meno hoci som bol na prvej scene na mestkom urade s pokazenou kamerou nevidel som ani za boha nič a jedno oko zavrete a druhe v pokazenej kamere tesim sa ked si ten film kúpim aby som ho predal draksie prosim ked mi ho predáte tam dajte cenouku o 2€ večiu. velmi ma to naštvalo že som stál s pokazenou kamerou tak zbohom bez boha

Moje meno

neni tam moje meno hoci som bol na prvej scéne s pokazenou kamerou a to mne nikto nepovedal