Martinove postrehy z matematického tábora

10 riešiteľov testu Junior, ktorí patrili v minulom školskom roku k najlepším, sa v auguste zúčastnili medzinárodného tábora riešiteľov Klokana v Nemecku. Medzi nimi bola aj náš študent, Martin Borák, z III.B. V ďalších riadkoch si môžete prečítať jeho dojmy z tohoto tábora.

Vážení gympeľpípl,
toto leto som bol účastníkom letného matematického tábora pri Werbellinsee v Nemecku. Werbellinsee je veľké jazero asi polhodinu cesty autom od Berlína. Spočiatku som očakával vcelku nudný týždeň s ľuďmi, ktorých IQ bude podobné výške týpkov s NBA. Mýlil som sa len v tom, že bude nuda. Boli tam študenti zo Slovenska, Čiech, Poľska, Rakúska, Nemecka a Holandska. Celkovo 60 študentov (až 49 chalanov a iba 11 báb :-/ ) a nejakí tí dozorcovia. Všetci sme bývali v jednej obrovskej chate. Ja som bol na izbe s ďalšími piatimi Slovákmi. Každé doobedie sme mávali matematické prednášky v angličtine od pravdepodobne najväčších kapacít v Európe. Boli vážne zaujímavé, aj keď pre priemerného Kokavčana, ako som ja, občas ťažšie porozumiteľné. Poobede sme hrávali rôzne hry (tantrix, šach), športovali sme (futbal, volejbal, frisbee) a chodili sme na výlety (Berlín, Templín). Som veľmi rád, že som mal príležitosť ísť na tento tábor, pretože som a toho veľa naučil, videl som nádhernú krajinu a najmä spoznal úžasných ľudí. Ak sa vám niekedy táto príležitosť naskytne, dlho nerozmýšľajte!
Martin Borák

1.	hra chacha... keď sa začne smiať jeden (a hádzať bruchom) tak sa smejú proste všetci :D1. hra chacha... keď sa začne smiať jeden (a hádzať bruchom) tak sa smejú proste všetci :D
table tenis...table tenis...
finger of death :D ja vs.David... vyhral som MUHAHAfinger of death :D ja vs.David... vyhral som MUHAHA

OK.

OK.