Čítačka správ

Divadlo "O Danke a Janke" v MŠ NR

hnusta.sk - Pi, 20.10.2017 - 08:35

Vo štvrtok 19.10.2017 dopoludnia sa naše deti zúčastnili divadelného predstavenia "Danka a Janka" v materskej škole Nábrežie Rimavy v Hnúšti.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Oznámenie o uložení zásielky

hnusta.sk - Ut, 17.10.2017 - 10:16
Platí do:  27.10.2017

Mesto Hnúšťa - Mestský úrad oznamuje, že

Regina Šarišská
Silvia Pištulová
Tomáš Olšiak
Štefan Cibuľa
Peter Žipčák
Petra Trnavská
Ladislav Viola
Iveta Sendreiová
Ivan Bobák

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Kino Rimava premietne ÚNOS

hnusta.sk - Po, 16.10.2017 - 12:12

Najočakávanejší slovenský film tohto roku prichádza do Kina RIMAVA v Hnúšti!
Je to vlastne pohľad do minulosti inšpirovaný skutočnými udalosťami na politickej scéne deväťdesiatych rokov na území novo vzniknutej Slovenskej republiky. Vtedy šlo o jednu z najväčších politických káuz, do ktorej boli zapletení najvyšší štátni predstavitelia. Nad kauzou dodnes visí otáznik v zmysle udelených tzv. Mečiarových amnestií. Autorka sa zámerne vyhla pravému pomenovaniu postáv, no z hereckých výkonov slovenských hercov určite vycítite, o koho sa jedná.
Vidíme sa v Kine RIMAVA už tento štvrtok, 19.10. o 18.hodine.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

RODINNÝ PRIEVAN

hnusta.sk - Po, 16.10.2017 - 11:19

Francúzska komédia chytí za srdce, ale aj pobaví, či dá priestor na zamyslenie sa. Herecké obsadenie je zárukou kvalitných výkonov a my už len dúfame, že kazdý kto príde, si odnesie krásny divadelný zážitok. Tento pribeh, ktorý sa celý odohrá vlastne v jeden piatkový večer, ukazuje život jednej "normálnej" rodiny v tomto " normálnom" svete...

Až archetypy ľudského správania nás vovedú doprostred medziľudských vzťahov od "neomylnej matky cez narcistického syna až po dcéru, ktorá dospeje práve dnes"... a to všetko s vtipom. Rodinný prievan nám ukáže samých seba vo všetkých farbách a bude len a len na nás, čo si z toho vezmeme. Hlavne nepodľahnúť panike a baviť sa.

Rodinný prievan, súčasná francúzska rodinná komédia, ktorá dáva priestor na skvelé herecké výkony v podaní Marty Sládečkovej, Mateja Landla, Kristíny Svarinskej, Kristíny Greppelovej, Pavla Šimuna a Ondreja Bortlíka. Za jeden večer sa odohrá "rodinná dráma", ktorá preverí Vaše bránice a ukáže Vám život, ktorý možno žijete aj Vy, no v oveľa väčššom rozlíšení.
Príďte sa zabaviť a možno si aj niečo odniesť v nedeľu 19.novembra 2017.
Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal a v kanceláriách MsKS.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

ČAJ O PIATEJ v MsKS

hnusta.sk - Po, 16.10.2017 - 11:14

Srdečne pozývame nielen seniorov na tanečnú zábavu so živou hudbou a kultúrnym programom Čaj o piatej tento piatok 20.októbra od 17:00 hod. do spoločenskej sály Domu kultúry v Hnúšti.
Vystúpi: Detský folklórny súbor Zrkadielko, Detský divadelný súbor, Ženská spevácka skupina Skaliny, Dychová hudba mesta Hnúšťa a ľudový hráč Vlado Kožiak.
Porozprávame sa o minulosti, o histórii nášho mesta, zaspievame si a poriadne sa zabavíme!
Tešíme sa na spoločné chvíle s vami :)

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Luigiho srdce naplnilo srdcia divákov vypredanej sály

hnusta.sk - Po, 16.10.2017 - 10:00

V roku 2015 sa činnosť ochotníckeho divadla v Hnúšti obnovila v podobe DS Katalpa a jeho členovia sa po prvýkrát predstavili hnúšťanskému publiku v piatok, 13. mája 2016, v slávnom príbehu Gabriela Chevalliera z francúzskeho mestečka Zvonodrozdovo.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Pozvánka na rokovanie MsZ dňa 30.10.2017.

hnusta.sk - Po, 16.10.2017 - 07:52

 Primátor mesta

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Jesenní škriatkovia v našej záhrade...

hnusta.sk - So, 14.10.2017 - 14:41

12.10.2017 Slniečko hrialo, vetrík pofukoval a v našej záhrade rozfúkal tak lesné plody, že ich zamiešal dohromady. Jesenní škriatkovia mali veľa práce , lebo pomáhajú o tomto čase „Pani jeseň“ pripraviť prírodu na zimu napr. : farbiť všetky listy, kontrolovať záhrady a polia, či sa zbiera úroda na zásoby, keď príde zima, alebo či je dostatok lesných plodov pre zvieratká v lese. Keďže v našej záhrade sa stretlo veľa pomocníkov – detičiek hravo to spolu zvládli a aby sa im dobre pracovalo najprv si zaspievali pesničky, povedali básničky a zahrali sa na „Jeseň“. Keďže v mesiaci októbri si pripomíname „Úctu k starším“ krátkymi básničkami pozdravili deti i svojich starých rodičov, kde vyjadrili slovami básne ako ich ľúbia a sú im zároveň vďačné za všetko čo pre nich robia. Potom...

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Pesnička je liek

hnusta.sk - So, 14.10.2017 - 13:35

Viktor navštívil našu MŠ v stredu 11.10.2017. Deti čakalo veľa veselých pesničiek, pri ktorých si mohli nielen s chuťou zaspievať, ale mohli sa aj aktívne zapojiť hrou, napodobňovaním či hádaním a takto sa nenásilnou formou niečo nové naučili a samozrejme zabavili...

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Návšteva 2.A. v CVČ

hnusta.sk - Pi, 13.10.2017 - 14:11

Žiaci 2. A triedy zažili netradičné učenie o prírode a zvieratkách. Spolu s pánom triednym učiteľom navštívili centrum voľného času  v Hnúšti. V pekných priestoroch ich privítala pani riaditeľka Ing. Janka Paučová. Všetci  boli zvedaví, čo ich čaká. Spolu so svojimi pomocníkmi rozdelila žiakov do troch skupín. Prvá skupina pracovala s pracovnými listami, v ktorých dokresľovali chýbajúce časti zvieratiek, druhú skupinu žiakov čakal vedomostných kvíz o živočíchoch a tretia skupina navštívila mini ZOO, kde obdivovali rôzne druhy zvieratiek - morčiatka, škrečka, ježka, korytnačku, vtáčiky. Žiaci boli nadšení a všetci sa prestriedali pri každej aktivite.
Ďakujeme pani riaditeľke za príjemné spestrenie vyučovania a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Mladý Miroslav Frgolec na ME kadetov v taekwonde!

hnusta.sk - Pi, 13.10.2017 - 09:27

Len trinásťročný Miroslav Frgolec z Hnúšte, člen Falcon taekwondo klubu Rimavská Sobota a žiak Základnej školy Klokočova Hnúšťa, sa v dňoch 4.- 8.10.2017 zúčastnil Majstrovstiev Európy kadetov v športovom zápase v taekwonde, ktoré sa tento rok konali v Budapešti.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Vernisáž medzinárodného výstavného projektu Martin Kukučín v Hnúšti!

hnusta.sk - St, 11.10.2017 - 06:18

MsKS v Hnúšti vás srdečne pozýva na prvú výstavu, ktorú prostredníctvom bohatého, unikátneho obrazového a dokumentačného materiálu komplexne približuje Kukučínovo dielo a pôsobenie nielen na Slovensku či v Prahe, ale aj v Chorvátsku na ostrove Brač, v Čile a v Argentíne. Martin Kukučín (1860-1928) bol spisovateľ, humanista a svetobežník.
Výstavu pripravila Slovenská národná knižnica v Martine v roku 2010 pri príležitosti výročia - 150 rokov od narodenia tohto unikátneho klasika slovenskej literatúry.
V mesiaci október ju máte možnosť vidieť aj vy v priestoroch foajé Domu kultúry v Hnúšti.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Zájazd na operu Maria Stuarda

hnusta.sk - Ut, 10.10.2017 - 12:33

Aj tento rok pre vás organizujeme zájazd do štátnej opery v Banskej Bystrici na operu Gaetana Donizettiho Maria Stuarda dňa 21.11.2017. Odchod autobusom je o 13:00 hod. spred budovy Domu kultúry v Hnúšti. Deň si môžete spríjemniť nákupmi alebo obhliadkou mesta počas 3 hodinového voľného programu. Vstupné: 13,-€, zľavnené vstupné: 9,-€. V cene je zahrnutá doprava vlastným autobusom a vstupenka na operu.
Záujemcov prosíme prihlásiť sa na tel.čísle: 0901 706 641 do 31.októbra 2017.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

DS Katalpa-LUIGIHO SRDCE alebo poprava tupým mečom

hnusta.sk - Po, 09.10.2017 - 10:21

Divadelný súbor Katalpa z Hnúšte vás srdečne pozýva na premiéru divadelnej hry Ivana Bukovčana "Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom." Inscenáciu môžete vidieť už piatok, 13. októbra 2017 o 19. hodine v kinosále Domu kultúry v Hnúšti. Tešíme sa na vás! Vstupné 3,-€.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji v kanceláriách MsKS denne od 7:00 do 15:30.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Hudobné nástroje a žartíky klauna Pepina!

hnusta.sk - Pi, 06.10.2017 - 13:05

Dňa 4.10.2017 prišiel našu MŠ navštíviť veselý klaun Pepíno , ktorý deťom ukázal a zahral na rôzne hudobné nástroje ( husle, heligonku, píšťalku, fujaru, gitaru...), Klaun rozveselil všetky deti svojimi žartíkmi a veselými kúzlami. Počas jeho vystúpenia deti pomáhali ...

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

NOČNÝ BEH MESTA HNÚŠŤA 2017 je za nami

hnusta.sk - Pi, 06.10.2017 - 12:36

September sme odštartovali športovo-charitatívno-kultúrnym podujatím s názvom „Nočný beh mesta Hnúšťa“. Toto podujatie sa už stalo akousi tradíciou v meste a 1. september 2019 sa znova niesol v duchu športu, charity a večernej zábavy pri tónoch známeho speváka Vratka Rohoňa zo skupiny Ine Kafe, skupiny Team Revival a najmladší si vychutnali piesne v podaní ADissa. V poobedných hodinách sme sa tešili účasti na detskom behu, ktorý sponzorovala a pripravila firma PMXnet, ktorá sa teší priazni Hnúšťanov už celých 15 rokov. A aby sa malí športovci posilnili a zabavili, PMXnet im pripravil hotdogy, cukrovú vatu, malinovky a mnoho iných dobrôt. Nezabudlo sa ani na zábavu a deti mali možnosť minúť svoju energiu na skákacom hrade. Zástupca firmy PMXnet Vladimír Maslen odovzdal pri vyhlásení výsledkov malým športovcom ceny a poďakoval všetkým prítomným za priazeň a účasť na podujatí.

čítať ďalej

Kategórie: Hnúšťa

Oznámenie o čase a mieste konania volieb

hnusta.sk - Pi, 06.10.2017 - 08:32

Oznámenie o čase a mieste konania volieb do orgánov samosprávnych krajov pre občanov s trvalým pobytom Hnúšťa.

Kategórie: Hnúšťa
Syndikovať obsah